Zadzwoń Infolinia

czynna codz. 8-19, koszt zgodny z taryfą operatora

Aktualny rozkład jazdy
19.03.2021

Aktualny rozkład jazdy

Drodzy Pasażerowie,

Pandemia nie ustaje i od samego początku dotkliwie doświadcza naszą organizację i ma ogromny negatywny wpływ na nasz biznes. Wprowadzone restrykcje spowodowały drastyczny spadek liczby podróżnych i związane z tym wielomilionowe straty finansowe, które nadal narastają. Negatywny wpływ sytuacji pandemicznej na naszą działalność i funkcjonowanie całej branży autobusowej jest ogromny i bez precedensu.

Nasza działalność autobusowa opiera się w głównej mierze na przewozach komercyjnych, a więc realizowanych całkowicie na nasze ryzyko - finansowanych tylko z zakupionych przez pasażerów biletów, których w związku z obecną sytuacją jest bez porównania mniej.

Wprowadzono kolejne obostrzenia w całym kraju, które niosą za sobą ograniczenia w funkcjonowaniu gospodarki i szkół, a w konsekwencji powodują dalsze spadki frekwencji w środkach transportu publicznego. W związku z tym zmuszeni jesteśmy podjąć bardzo trudną decyzję o czasowych ograniczeniach w realizowanej siatce połączeń z dniem 22 marca 2021 roku.

Wstrzymywaliśmy się z tą decyzją od kilku miesięcy, licząc że sytuacja ulegnie poprawie. Niestety mając na uwadze obecną sytuacje epidemiczną i obostrzenia, nie mamy już wyjścia, a zawieszenie kursów, które nie są dofinansowywane stało się nieuniknione.

Zawieszone zostają te kursy, na których liczba podróżujących nie przekraczała obecnie kilku osób. Połączenia przy tak niskiej frekwencji nie pokrywają podstawowych kosztów, takich jak koszt wynagrodzenia kierowców, koszt paliwa czy też eksploatacji autobusów. W związku z tym, że całe ryzyko finansowe wykonywania tych kursów leży po stronie przewoźnika oraz w kontekście poniesionych już strat i braku perspektywy poprawy, nie jesteśmy już w stanie dłużej uruchamiać nierentownych kursów.

Jest to dla nas trudna informacja. Przepraszamy Was za utrudnienia spowodowane tą sytuacją, i przypominamy, że jako Pasażerowie uprawnieni jesteście do zwrotu należności za zakupione wcześniej bilety. 

Poniżej prezentujemy aktualny rozkład jazdy ważny od poniedziałku 22 marca oraz listę zawieszonych kursów. Przed podróżą prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy autobusu i upewnienie się, że dany kurs jest realizowany.

Wierzymy, że wkrótce spotkamy się znowu na trasie!

Aktualny rozkład jazdy oraz lista zawieszonych kursów do odwołania: